Informacje » Rynek gruntów wokół Krakowa [Alicja Malczewska, Gabriela Surowiec]

Rynek gruntów wokół Krakowa [Alicja Malczewska, Gabriela Surowiec]

Rynek nieruchomości w obszarach podmiejskich skupia się przede wszystkim wokół gruntów przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe, głównie jednorodzinne bądź rezydencjonalne, rzadziej wielorodzinne niskiej intensywności. Od wielu lat największym zainteresowaniem inwestorów cieszą się grunty położone zachód, północ i południe od Krakowa. Najwyższe ceny osiągają nieruchomości w miejscowościach graniczących z Krakowem, w gminach Zielonki, Mogilany, Zabierzów, Wielka Wieś i Michałowice. Ważnym elementem związanym z budownictwem jednorodzinnym są walory krajobrazowe i przyrodnicze, którymi charakteryzują się te gminy. Dużą aktywność i wysokie ceny obserwuje się także w lokalnych centrach skupionych wokół małych miasteczek, takich jak Wieliczka, Niepołomice, Myślenice, Krzeszowice, Dobczyce, Skawina.

Czytaj więcej w artykule Alicji Malczewskiej i Gabrieli Surowiec "Rynek gruntów wokół Krakowa - podmiejskie grunty bronią się najlepiej" w dziale ANALIZY.

 

Materiał pochodzi z IV Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl, która odbyła się 4 czerwca w hotelu Qubus.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Krzysztof Bartuś Krzysztof Bartuś
Rzeczoznawca majątkowy, analityk i doradca rynku nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami. Członek założyciel Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości. (...) »

Partnerzy Instytutu MRN