Informacje » Rynek domów w Krakowie i okolicach - wysokie ceny barierą popytu. Część 1 [Piotr Mika]

Rynek domów w Krakowie i okolicach - wysokie ceny barierą popytu. Część 1 [Piotr Mika]

W ostatnich latach odnotowano wysoką ilość transakcji na rynku nieruchomości zabudowanych domami jednorodzinnymi w miejscowościach powiatu krakowskiego i wielickiego. Rynek w obszarze metropolitalnym ożywiły bardzo wysokie ceny mieszkań, domów i gruntów w Krakowie (przy jednoczesnym spadku ilości transakcji nieruchomości zabudowanych domami jednorodzinnymi na terenie miasta Krakowa), a własny dom w pobliżu granic miasta stał się atrakcyjną alternatywą. Coraz lepsza infrastruktura w pobliskich miejscowościach i jednocześnie spokojne sąsiedztwo sprzyja rozwojowi w tym obszarze budownictwa jednorodzinnego. Od kilku lat nowym zjawiskiem w skali rynku jest pojawienie się deweloperów, którzy do tej pory koncentrowali się na lokalizacjach w mieście Krakowie.

Czytaj więcej w artykule Piotra Miki "Rynek domów w Krakowie i okolicach - wysokie ceny barierą popytu. Domy jednorodzinne w obszarze metropolitalnym" w dziale ANALIZY.

 

Materiał pochodzi z IV Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl, która odbyła się 4 czerwca w hotelu Qubus.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Maria Bogdani Maria Bogdani
Rzeczoznawca majątkowy, inżynier budownictwa i historyk sztuki, analityk i doradca rynku nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami, biegła sądowa w zakresie (...) »

Partnerzy Instytutu MRN