Informacje » Rynek domów w Krakowie i okolicach - wysokie ceny barierą popytu. Część 2 [Władysław Egner]

Rynek domów w Krakowie i okolicach - wysokie ceny barierą popytu. Część 2 [Władysław Egner]

W segmencie szeroko rozumianego rynku mieszkaniowego rynek wtórny domów jednorodzinnych w Krakowie ma charakter niszowy. Stanowi on zwłaszcza pod względem ilościowym stosunkowo niewielką część ogromnego rynku mieszkaniowego, który tworzy głównie rynek lokali mieszkalnych. W ostatnich kilku latach rozwój rynku domów jednorodzinnych następował głównie w okolicznych gminach. W granicach administracyjnych miasta Krakowa z uwagi na wysokie ceny gruntów zostało zbudowanych niewiele nowych domów, co ma wpływ również na wielkość obrotu na rynku wtórnym.

Czytaj więcej w artykule Władysława Egnera "Rynek domów w Krakowie i okolicach - wysokie ceny barierą popytu. Rynek domów w Krakowie" w dziale ANALIZY.

 

Materiał pochodzi z IV Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl, która odbyła się 4 czerwca w hotelu Qubus.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Piotr Krochmal Piotr Krochmal
Analityk i doradca rynku nieruchomości, rzeczoznawca majątkowy, pośrednik w obrocie nieruchomościami. Członek założyciel Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości (...) »

Partnerzy Instytutu MRN