Informacje » Rynek lokali mieszkalnych w metropolii śląskiej [Tatiana Korniak]

Rynek lokali mieszkalnych w metropolii śląskiej [Tatiana Korniak]

Analizą objęte zostały transakcje sprzedaży lokali mieszkalnych na terenie aglomeracji śląskiej, zawężone ściślej do miast wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Silesia, dawniej zwanej Górnośląskim Związkiem Metropolitalnym (w dalszej części opracowania zastosowano skróconą nazwę: Silesia). Silesia powstała z inicjatywy samorządowców miast na prawach powiatu, leżących na obszarze konurbacji śląsko-dąbrowskiej.
W skład Silesii wchodzą:

  • Bytom, Chorzów, Gliwice, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy, Zabrze - leżące na Górnym Śląsku,
  • Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec - położone w Zagłębiu,
  • Jaworzno - część Ziemi Chrzanowskiej położone w Zagłębiu Krakowskim.

Czytaj więcej w artykule Tatiany Korniak "Rynek lokali mieszkalnych w metropolii śląskiej. Ostatnie 5 lat" w dziale ANALIZY.

 

Materiał pochodzi z IV Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl, która odbyła się 4 czerwca w hotelu Qubus.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Maria Bogdani Maria Bogdani
Rzeczoznawca majątkowy, inżynier budownictwa i historyk sztuki, analityk i doradca rynku nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami, biegła sądowa w zakresie (...) »

Partnerzy Instytutu MRN