Informacje » Zakopane - pierwotny rynek mieszkań [Marek Suchodół]

Zakopane - pierwotny rynek mieszkań [Marek Suchodół]

Miasto Zakopane słynące z turystyki wysokogórskiej jest wciąż w centrum zainteresowania inwestorów zarówno indywidualnych jak i developerów, firm i spółek handlowych, budujących budynki wielomieszkaniowe z lokalami na sprzedaż bądź wynajem. Okazuje się że, średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Zakopanym to wydatek rzędu około 8 tysięcy złotych i więcej. Prestiż który jest związany z posiadaniem apartamentu w tak ekskluzywnym miejscu sprawia że nie brakuje też chętnych na taki zakup.
Podhalem interesują się również zagraniczni inwestorzy którzy widzą w tym regionie spory potencjał turystyczny napędzany zwłaszcza przez turystów zza wschodniej granicy, którzy chętnie przyjeżdżają na wypoczynek w Tatry. To wszystko sprawia, że zakup nieruchomości w rejonie Podhala jeszcze jakiś czas, mimo ich wysokiej ceny będzie wyjątkowo opłacalny.


Czytaj więcej w artykule Marka Suchodoła "Zakopane - pierwotny rynek mieszkań" w dziale ANALIZY.

 

Materiał pochodzi z IV Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl, która odbyła się 4 czerwca w hotelu Qubus.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Paweł Drelich Paweł Drelich
Rzeczoznawca majątkowy z Wrocławia. Ekspert wrocławskiego i dolnośląskiego rynku nieruchomości. Członek Polskiego Towarzystwa Rzeczoznawców Majątkowych.  »

Partnerzy Instytutu MRN