Informacje » Perspektywy rozwoju dla hoteli w zabytkowych kamienicach na tle branży hotelowej w Krakowie. [Maria Bogdani]

Perspektywy rozwoju dla hoteli w zabytkowych kamienicach na tle branży hotelowej w Krakowie. [Maria Bogdani]

Według danych opublikowanych przez Instytut Turystyki liczba przyjazdów turystów do Polski wyniesie w 2009 r. 13,1 mln, a więc  osiągnie niewielki wzrost w porównaniu z 12,9 mln rok wcześniej. Jednak jest to wyraźny spadek w stosunku do roku  2007 r., w którym  liczba przyjazdów wyniosła 15 mln.  "W 2008 r. zbiegły się dwa niekorzystne czynniki: obowiązek wizowy dla sąsiadów ze wschodu będących poza strefą Schengen, oraz - począwszy od drugiego kwartału - pierwsze symptomy, a potem już pełny rozwój globalnego kryzysu finansowego" - podał Instytut na swojej stronie.
Skorygowane w dół prognozy uwzględniające kryzys finansowy wskazują, iż liczba przyjazdów turystów wzrośnie z 12,9 mln w 2008 r. do ok. 16 mln w latach 2012-2013. Jak poinformowano, oznacza to średnioroczną dynamikę wzrostu liczby przyjazdów turystów do Polski w latach 2007-2013 na minimalnym poziomie 1 proc.


Czytaj więcej w artykule Marii Bogdani "Perspektywy rozwoju dla hoteli w zabytkowych kamienicach na tle branży hotelowej w Krakowie." w dziale ANALIZY.

 

Materiał pochodzi z IV Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl, która odbyła się 4 czerwca w hotelu Qubus.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Maria Bogdani Maria Bogdani
Rzeczoznawca majątkowy, inżynier budownictwa i historyk sztuki, analityk i doradca rynku nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami, biegła sądowa w zakresie (...) »

Partnerzy Instytutu MRN