Informacje

 • 106
  data: 11.09.2008

  Współpraca Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl z TRI Hospitality Consulting

  Członkowie Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl spotkali się w ostatnią środę – 3 września 2008 r. z przedstawicielami TRI Hospitality Consulting panami Jeroenem van Kalmthout – director Spain & Portugal i Puneet Kanuga – managing consultant z Londynu. »

 • 107
  data: 06.08.2008

  Podstawowe informacje dotyczące utworzenia wspólnoty mieszkaniowej w miejsce spółdzielni mieszkaniowej

  31 lipca 2007 r. weszła w życie ustawa z dnia 14 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. nr 125, poz. 873) zwana w dalszej części „ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych”, która wprowadziła szereg istotnych zmian, o zasadniczym znaczeniu dla funkcjonowania spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce. »

 • 108
  data: 14.07.2008

  Przegląd krakowskich inwestycji mieszkaniowych: Fajny Dom

  Nowopowstające osiedle FAJNY DOM to kolejny przykład rewitalizacji miasta. Dość szczególnej, bo pierwszej na taką skalę w dzielnicy Nowa Huta. Dotychczas tego typu prace przeprowadzano w centrum miasta. Obecnie ten proces przenoszony jest na jego peryferie. To dobrze, że poindustrialne tereny są przywracane miastu. Każde ich zagospodarowanie jest lepsze od dotychczasowego – przemysłowego. »

 • 109
  data: 09.07.2008

  Krótka diagnoza sytuacji na rynku mieszkaniowym w Polsce

  Na rynku paliw z kryzysem mamy do czynienia wtedy, kiedy paliwa drożeją. Na rynku nieruchomości początkiem kryzysu określana jest sytuacja obecna, kiedy mieszkania przestały drożeć. Informacje o ilości mieszkań sprzedanych przez deweloperów w drugim kwartale 2008 r. określone zostały jako „zapaść” na rynku. Wydaje się jednak, że lepiej nazwać to zdrowym rozsądkiem kupujących, którzy oczekują na obniżki cen. »

 • 110
  data: 26.06.2008

  III Konferencja MRN.pl - podsumowanie

  Tegoroczne spotkanie analityków Instytutu z inwestorami, deweloperami, bankowcami i przedstawicielami mediów poświęcone było perspektywom rozwoju rynku nieruchomości i sytuacji na rynku krakowskim. Po raz pierwszy zaproszeni eksperci z Katowic i Śląska omówili również swoje lokalne rynki nieruchomości. »

20
21
22
23

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Jarosław Strzeszyński Jarosław Strzeszyński
Rzeczoznawca majątkowy, analityk i doradca rynku nieruchomości. Członek założyciel Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości, członek zarządu Małopolskiego (...) »

Partnerzy Instytutu MRN