Informacje » Krakowski rynek powierzchni biurowych. Czy nie nadmiar optymizmu? [Jarosław Czerski]

Krakowski rynek powierzchni biurowych. Czy nie nadmiar optymizmu? [Jarosław Czerski]

Rynek nieruchomości biurowych w Krakowie po okresie prosperity wszedł w fazę spadkową. Przyczyną jest kryzys na rynkach finansowych, który pociągnął za sobą recesję w gospodarce. Chociaż objawy kryzysu
w Polsce nie są tak dotkliwe jak np. w USA to z uwagi na fakt, że głównymi zainteresowanymi wynajmem  powierzchni biurowej są firmy z kapitałem zagranicznym  to niewątpliwie ten kryzys odciśnie swoje piętno na sektorze powierzchni biurowych.
Obecnie w sektorze powierzchni biurowych mamy do czynienia z dużym ruchem budowlanym wywołanym  w okresie prosperity. Jeszcze w ubiegłym roku na wiosnę analitycy nie wskazywali na możliwość tak głębokiego kryzysu. Oddanie do użytku ponad 100 tys. m2 pow. biurowej będącej w trakcie budowy niewątpliwie zmieni sytuację w tym sektorze rynku nieruchomości w Krakowie. 

Czytaj więcej w artykule Jarosława Czerskiego "Krakowski rynek powierzchni biurowych. Czy nie nadmiar optymizmu?" w dziale ANALIZY.

 

Materiał pochodzi z IV Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl, która odbyła się 4 czerwca w hotelu Qubus.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Jarosław Czerski Jarosław Czerski
Członek założyciel Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości, obecnie pełniący funkcję wiceprezesa, Członek Komisji Opiniującej Małopolskiego Stowarzyszenia (...) »

Partnerzy Instytutu MRN