Informacje » Mieszkaniowy rynek deweloperski w Krakowie. [Piotr Krochmal]

Mieszkaniowy rynek deweloperski w Krakowie. [Piotr Krochmal]

Ilość inwestycji deweloperskich będących w sprzedaży jeszcze rośnie. To efekt wypływu na rynek ostatniej fali projektów zaplanowanych jeszcze w hossie trwającej do połowy 2007r. Choć dynamika przyrostu nowych inwestycji maleje, niesprzedane budowy zalegające na rynku powodują, że oferta jest coraz szersza.
Obecnie jest ich 183, z czego najwięcej w dzielnicy Podgórze 83 (co stanowi 45% wszystkich). Druga pod względem realizowanych budów jest Krowodrza z ilością 43 (to 24% wszystkich). W Śródmieściu jest 30 miejsc z nowymi budynkami w których można nabyć mieszkania (16% wszystkich), a w Nowej Hucie 12 (7% wszystkich). Powiększa się też ilość mieszkań w zasobach deweloperów poza granicami miasta. Aktualnie jest to 15 inwestycji (8% wszystkich). Wszystko wskazuje na to, że jest to apogeum ilościowe, które ciężko będzie kiedykolwiek w przyszłości powtórzyć w naszym mieście.

Czytaj więcej w artykule Piotra Krochmala "Mieszkaniowy rynek deweloperski w Krakowie. Wiosna 2009." w dziale ANALIZY.

 

Materiał pochodzi z IV Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl, która odbyła się 4 czerwca w hotelu Qubus.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Piotr Krochmal Piotr Krochmal
Analityk i doradca rynku nieruchomości, rzeczoznawca majątkowy, pośrednik w obrocie nieruchomościami. Członek założyciel Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości (...) »

Partnerzy Instytutu MRN