Informacje » Wrocławski wtórny rynek mieszkaniowy [Krzysztof Hojka]

Wrocławski wtórny rynek mieszkaniowy [Krzysztof Hojka]

Analizą objęte zostały wszystkie transakcje sprzedaży mieszkań  hipotecznych w obrocie wtórnym na terenie Wrocławia i przyległych do niego gmin Długołęka, Czernica, Siechnice, Żórawina, Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Miękinia, Oborniki Śląskie i Wisznia Mała.
Transakcje mieszkaniami spółdzielczymi zostały zebrane ze zdecydowanej większości spółdzielni wrocławskich, z pominięciem niektórych spółdzielni małych, w skład których wchodzi kilkunastu, kilkudziesięciu członków. Niepełne dane dotyczą również kilku spółdzielni stwarzających szczególne utrudnienia w udostępnianiu danych transakcyjnych.
Szczegółowe badanie transakcji w poszczególnych obrębach przeprowadzono w ciągu dwóch lat: 2008 i 2009. Analizę trendu zmian cen średnich przeprowadzono na podstawie transakcji z lat 2006 -2009 oraz początku roku 2010.

 

Czytaj więcej w artykule Krzysztofa Hojki "Wrocławski wtórny rynek mieszkaniowy. Niespełnione złe wieszczby." w dziale ANALIZY.


Materiał pochodzi z V Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl, która odbyła się 27 maja w hotelu Kossak.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Marek Suchodół Marek Suchodół
Rzeczoznawca Majątkowy, doradca w zakresie inwestycji, analityk na rynku nieruchomości. Związany szczególnie z podhalańskim rynkiem nieruchomości od 1999 roku, (...) »

Partnerzy Instytutu MRN