Informacje » Popyt mieszkaniowy we Wrocławiu. Preferencje nabywców mieszkań - wiosna 2010. [Katarzyna Puterko, Michał Głuszak]

Popyt mieszkaniowy we Wrocławiu. Preferencje nabywców mieszkań - wiosna 2010. [Katarzyna Puterko, Michał Głuszak]

Materiał prezentuje wyniki badań ankietowych, które Instytut zrealizował we współpracy z firmą Nowy Adres S.A. z siedzibą w Warszawie w dniach 20 - 21 marca 2010 r. wśród klientów Dolnośląskich Targów Mieszkań w Hali Orbita we Wrocławiu.
Głównym celem badań było określenie aktualnych preferencji nabywców mieszkań we Wrocławiu i analiza struktury popytu na rynku deweloperskim we Wrocławiu w pierwszej połowie 2010 r.
Kwestionariusz ankiety składał się z 15 pytań o preferencje rynkowe ankietowanych oraz z 6 pytań dotyczących ich sytuacji ekonomiczno-społecznej. W badaniach wzięło udział 113 ankietowanych o rynku mieszkaniowym.
Analiza zebranych ankiet pozwoliła pozyskać unikalne i ważne dla uczestników rynku, a zwłaszcza inwestorów informacje o strukturze popytu oraz preferencjach, jakimi kierują się obecnie nabywcy nowo budowanych mieszkań we Wrocławiu.

 

Czytaj więcej w artykule Katarzyny Puterko i Michała Głuszaka "Popyt mieszkaniowy we Wrocławiu. Preferencje nabywców mieszkań - wiosna 2010." w dziale ANALIZY.


Materiał pochodzi z V Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl, która odbyła się 27 maja w hotelu Kossak.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Krzysztof Hojka Krzysztof Hojka
Rzeczoznawca majątkowy z Wrocławia. Ekspert wrocławskiego i dolnośląskiego rynku nieruchomości. »

Partnerzy Instytutu MRN