Informacje » Rynek hotelowy w Krakowie na tle innych miast [Maria Bogdani, Maria Noworól]

Rynek hotelowy w Krakowie na tle innych miast [Maria Bogdani, Maria Noworól]

Sektor usług hotelowych w większości krajów dotkliwie odczuł spowolnienie, które miało miejsce w 2009 roku w globalnej gospodarce. Przyjazdy turystów międzynarodowych na całym świecie spadły, jak się szacuje, o 4% w 2009 do 880 milionów. RevPAR (Revenue per Available Room - przychód za jeden dostępny pokój) spadł w niektórych destynacjach nawet o 35%. Krajem, który odczuł największy spadek, jeśli chodzi o obłożenie oraz przychody ze sprzedaży, były Stany Zjednoczone - wynika z raportu Colliers International. Większość miast w Unii Europejskiej, Rosji oraz na Ukrainie odczuwa spadki wskaźnika RevPAR już od dłuższego czasu. Ten spadek jest tym większy, im bardziej lokalny rynek hotelowy jest uzależniony od gości z sektora biznesowego.

 

Czytaj więcej w artykule Marii Bogdani i Marii Noworól "Czy Kraków jest nadal celem dla inwestorów hotelowych? Rynek hotelowy w Krakowie na tle innych miast" w dziale ANALIZY.


Materiał pochodzi z V Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl, która odbyła się 27 maja w hotelu Kossak.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Tatiana Korniak Tatiana Korniak
Rzeczoznawca majątkowy, analityk rynku nieruchomości. Analityk Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl. Biegły sądowy z zakresu wyceny nieruchomości oraz (...) »

Partnerzy Instytutu MRN