Informacje » Wtórny rynek mieszkaniowy w Krakowie [Krzysztof Bartuś]

Wtórny rynek mieszkaniowy w Krakowie [Krzysztof Bartuś]

Kraków jest metropolią, w której od kilku lat nieznacznie zmniejsza się liczba mieszkańców. Równocześnie w tym okresie rosła liczba zawieranych małżeństw, a specyfiką miasta jest dodatkowa ponad 200-tysięczna „armia” studentów, którzy kreują głównie rynek najmu. W 2009 roku znacznie wzrosła powierzchnia miasta, na której obowiązują plany zagospodarowania przestrzennego. Deweloperzy osiągnęli rekordowy wynik oddanych mieszkań - prawie 10 tysięcy. Biorąc pod uwagę obecne zasoby mieszkaniowe miasta wskaźnik ilości mieszkań na 1000 mieszkańców wynosi 426, co powoli zbliża nas do minimalnych wskaźników zachodniej Europy (450).

 

Czytaj więcej w artykule Krzysztofa Bartusia "Wtórny rynek mieszkaniowy w Krakowie. Oczekiwania przełamania trendu spadkowego." w dziale ANALIZY.


Materiał pochodzi z V Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl, która odbyła się 27 maja w hotelu Kossak.

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Piotr Krochmal Piotr Krochmal
Analityk i doradca rynku nieruchomości, rzeczoznawca majątkowy, pośrednik w obrocie nieruchomościami. Członek założyciel Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości (...) »

Partnerzy Instytutu MRN