Informacje » O czym mówią liczby, czyli konfirmacja lub falsyfikacja stereotypów [Alicja Malczewska, Gabriela Surowiec]

O czym mówią liczby, czyli konfirmacja lub falsyfikacja stereotypów [Alicja Malczewska, Gabriela Surowiec]

Czy to prawda, że w zimnie rynek nieruchomości zamiera, inwestorzy niechętnie dokonują zakupów, a liczba transakcji spada? Czy spadają również ceny?

Rozumując zdroworozsądkowo można by sądzić, że brzydka pogoda i ziąb, to czynniki, które bardziej sprzyjają zakupom w galeriach handlowych, niż inwestycjom na rynku nieruchomości. Późną jesienią i zimą wcześnie zapadający zmrok, wszechobecna szarość, drzewa pozbawione liści, nie tylko potęgują przygnębiające wrażenia towarzyszące oglądaniu działek i mieszkań, ale także demaskują wszelkiego rodzaju brud, bałagan i inne defekty estetyczne. Do tego wydawać by się mogło, że czas przedświąteczny, czyli niemal cały grudzień poświęcamy wyłącznie na zakupy świąteczne, odsuwając na dalszy plan decyzje inwestycyjne. A co na ten temat mówią liczby?

 

Czytaj więcej w artykule Alicji Malczewskiej i Gabrieli Surowiec "O czym mówią liczby, czyli konfirmacja lub falsyfikacja stereotypów" w dziale ANALIZY

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Maria Bogdani Maria Bogdani
Rzeczoznawca majątkowy, inżynier budownictwa i historyk sztuki, analityk i doradca rynku nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami, biegła sądowa w zakresie (...) »

Partnerzy Instytutu MRN