Informacje » Początek kryzysu czy tylko korekta? [Krzysztof Hojka]

Początek kryzysu czy tylko korekta? [Krzysztof Hojka]

Analizą objęte zostały wszystkie transakcje sprzedaży mieszkań hipotecznych w obrocie wtórnym na terenie Wrocławia i przyległych do niego gmin Długołęka, Czernica, Siechnice, Żórawina, Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Miękinia, Oborniki Śląskie i Wisznia Mała.
Transakcje mieszkaniami spółdzielczymi zostały zebrane ze zdecydowanej większości spółdzielni wrocławskich, z pominięciem niektórych spółdzielni małych, w skład których wchodzi kilkunastu, kilkudziesięciu członków. Niepełne dane dotyczą również kilku spółdzielni stwarzających szczególne utrudnienia w udostępnianiu danych transakcyjnych.
Szczegółowe badanie transakcji w poszczególnych obrębach przeprowadzono w ciągu dwóch lat: 2010 i 2011. Analizę trendu zmian cen średnich przeprowadzono na podstawie transakcji z lat 2006 - 2011 oraz dwóch miesięcy roku 2012.

Materiał pochodzi z VII Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl, która odbyła się 23 maja 2012 r. w Krakowie.

Czytaj więcej w dziale ANALIZY>>>

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Ewelina Wójciak Ewelina Wójciak
Rzeczoznawca Majątkowy, analityk i doradca rynku nieruchomości. Biegły sądowy z zakresu wycen nieruchomości. Z rynkiem nieruchomości związana od 2007 r. Właścicielka (...) »

Partnerzy Instytutu MRN