Informacje

 • 1
  data: 02.01.2022

  Ceny nieruchomości i gruntów w Zakomanem biją kolejne rekordy

  Zakopane to jeden z najdroższych rynków nieruchomości w kraju. Wynika to nie tylko z popularności turystycznej tego miasta, ale też z niewielkiej i wciąż malejącej podaży gruntów, których w centrum zimowej stolicy Polski jest coraz mniej. »

 • 2
  data: 16.09.2021

  Ceny mieszkań gwałtownie rosną. Jesteśmy skazani na wynajem

  "Gwałtownie rosnące ceny pozbawiają rzeszę osób szans na zakup mieszkania, dlatego są oni niejako skazani na wynajem. Rynek to dostrzega, a odpowiedzią na takie zapotrzebowanie jest właśnie rozwijający się sektor wynajmu instytucjonalnego" mówi Piotr Krochmal z Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości. »

 • 3
  data: 09.09.2021

  12 mln zł za lokal handlowy przy Floriańskiej

  Nie znamy jeszcze danych za 2020, jak i 2021 rok, lecz Monika Woźniak, rzeczoznawca majątkowy z Instytutu Analiz MRN, w swojej analizie rynku lokali handlowych w Krakowie wskazała, że ul. Floriańska corocznie bije rekordy cenowe. »

 • 4
  data: 03.09.2021

  Wieżowiec przy rondzie Mogilskim wciąż walczy z fatum

  Od prawie roku gotowy jest Unity Tower, najwyższy budynek w Krakowie, dawniej nazywany "szkieletorem", ale do dziś to miejsce nie tętni życiem. Większość powierzchni nie zostało jeszcze wynajętych, wciąż nie otwarto tarasu widokowego na szczycie 102,5-metrowego wieżowca. Nie działają tam też zapowiadane kawiarnie i restauracje przy reprezentacyjnym placu. Właściciele przyznają, że na taką sytuację wpływ ma pandemia. »

 • 5
  data: 17.08.2021

  Rekordy cenowe: metr kwadratowy lokalu inwestycyjnego za ponad… 60 tys. zł

  Z roku na rok zmniejsza się liczba lokali inwestycyjnych w stolicy Małopolski. W 2020 roku wpłynęła na to pandemia, a wraz z nią wyższe ceny działek i problem z ich dostępnością. Zwiększył się poziom pustostanów lokali na rynku wtórnym, a dotychczasowe stawki najmu podlegają znacznym renegocjacjom. »

1
2
3
4
5
6

Wyszukaj rzeczoznawcę


Poznaj nas

Krzysztof Bartuś Krzysztof Bartuś
Rzeczoznawca majątkowy, analityk i doradca rynku nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami. Członek założyciel Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości. (...) »

Partnerzy Instytutu MRN